اخبار کانون وکلا

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون وکالت ۹۳ کانون وکلای دادگستری مرکز :این کانون در اقدامی دیرهنگام اسامی ۸۳ نفر را به عنوان پذیرفته شدکان تکمیل ظرفیت اعلام کرده است

ضمن عرض تبریک به قبول شدگان در آزمون وکالت،به عرض می رساند،عزیزان برای دیدن اسامی وآگاهی از شرایط وچگونگی ثبت نام می بایست به سایت کانون وکلای مرکز مراجعه نمایند. ادامه مطلب »

نوآوریهای قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی تشریح شد

مدیرکل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضاییه گفت‌ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی از امروز لازم‌الاجرا شد. طهماسبی با اعلام اینکه قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی از امروز ۹۴٫۵٫۶ لازم الاجرا است، ویژگی­‌ها و نوآوری­‌های این قانون را برشمرد. «جواد طهماسبی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان ادغام ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب سال ... ادامه مطلب »

کشاورز درباره ادغام مرکز مشاوران قوه قضائیه با کانون وکلای دادگستری، توضیح داد.

کشاورز درباره ادغام مرکز مشاوران قوه قضائیه با کانون وکلای دادگستری، گفت: اکنون حدود ۱۵ هزار وکیل جوان داریم که از مرکز مشاوران پروانه اخذ کرده‌اند و حق مکتسبه دارند که به دلیل سوء‌مدیریت و اشکال در تصویب ماده ۱۸۷ و هم اجرای غلط قانون، این مرکز همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. ادامه مطلب »

قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران از سوی رییس جمهوری ابلاغ شد.

قانون مذکور به شرح زیر در روزنامه رسمی کشور انتشار یافته است: حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران که با عنوان طرح یک فوریتی به مجلس شورای اسلامی ... ادامه مطلب »

وکیل “خود انتخاب ” یا “قاضی پسند”مساله اینست!

وکیل “خود انتخاب ” یا “قاضی پسند”مساله اینست! ۱٫ رئیس پیشین دستگاه قضا در توصیف نقش وکیل تعبیر نغزی داشت که ” مثل کسی است که فراروی قاضی شمع روشن می کند تا او را به سمت تصمیم شایسته قضایی سوق دهد؛لذا وکیل حاجب حقیقت نیست بلکه کارفزار تکشف حقیقت و نیل به عدالت است.” ادامه مطلب »

کانون وکلای کرمان در سال۹۴در حوزه قضایی این استان تنها۴۰ نفر کارآموز وکالت جذب می نماید…

در جلسه ای که کمیسیون تبصره ماده۱قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری با حضور کلیه اعضا در دفتر ریاست دادگستری کرمان برگزار نمودند تعداد۴۰نفر کارآموز را برای حوزه های قضایی استان مورد نیاز تشخیص دادند و مقررشد که ریاست کانون وکلا اقدامات لازم را جهت جذب آنها به عمل آورند. ادامه مطلب »

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: ما با نظارت در کانون وکلا و نهاد وکالت مخالف نیستیم بلکه با دخالت در امر وکالت مخالف هستیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهمن کشاورز در حاشیه همایش نقد و بررسی لایحه جامع وکالت در جمع خبرنگاران گفت: آنچه که در لایحه قبلی عنوان شده بود، به طور کلی استقلال را از وکلا سلب می‌کرد و در اصلاحاتی که در دولت آقای احمدی‌نژاد اعمال شد تا حدودی این مشکل رفع شد و لایحه وکالت در ... ادامه مطلب »

گفت وگو با رییس کانون وکلا :اعلام زمان آزمون وادغام کانون ومرکز مشاوران و……

انتقاد اتحادیه سراسری وکلا از کمیسیون لوایح دولت رئیس اتحادیه سراسری وکلای دادگستری (اسکودا) با انتقاد از کمیسیون لوایح دولت گفت: بررسی این لوایح بدون دعوت و اظهار نظر اسکودا انجام شده است. ادامه مطلب »

----------------------------- ?> ------------------------------------------------------