اخبار کانون وکلا

کانون وکلای کرمان در سال۹۴در حوزه قضایی این استان تنها۴۰ نفر کارآموز وکالت جذب می نماید…

در جلسه ای که کمیسیون تبصره ماده۱قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری با حضور کلیه اعضا در دفتر ریاست دادگستری کرمان برگزار نمودند تعداد۴۰نفر کارآموز را برای حوزه های قضایی استان مورد نیاز تشخیص دادند و مقررشد که ریاست کانون وکلا اقدامات لازم را جهت جذب آنها به عمل آورند. ادامه مطلب »

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: ما با نظارت در کانون وکلا و نهاد وکالت مخالف نیستیم بلکه با دخالت در امر وکالت مخالف هستیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهمن کشاورز در حاشیه همایش نقد و بررسی لایحه جامع وکالت در جمع خبرنگاران گفت: آنچه که در لایحه قبلی عنوان شده بود، به طور کلی استقلال را از وکلا سلب می‌کرد و در اصلاحاتی که در دولت آقای احمدی‌نژاد اعمال شد تا حدودی این مشکل رفع شد و لایحه وکالت در ... ادامه مطلب »

گفت وگو با رییس کانون وکلا :اعلام زمان آزمون وادغام کانون ومرکز مشاوران و……

انتقاد اتحادیه سراسری وکلا از کمیسیون لوایح دولت رئیس اتحادیه سراسری وکلای دادگستری (اسکودا) با انتقاد از کمیسیون لوایح دولت گفت: بررسی این لوایح بدون دعوت و اظهار نظر اسکودا انجام شده است. ادامه مطلب »

تاریخچه تاسیس کانون وکلای خراسان

کانون وکلای دادگستری خراسان در شهریورماه ۱۳۷۷ تشکیل و محدوده‌ی جغرافیایی آن در حال حاضر شامل خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی می‌باشد . * اسامی روسای کانون وکلای دادگستری خراسان از بدو تاسیس دوره اول : آقای احمد احمدی دوره دوم : آقای احمد احمدی دوره سوم : آقای حسین حیدریان دوره چهارم : آقای مهدی عامری دوره پنجم ... ادامه مطلب »

چرا دادگاه شاکی پرونده اسکودا برگزار نشد؟

محسن شادمان شاکی پرونده اتحادیه غیرقانونی سراسری کانونهای وکلای دادگستری-اسکودا و تخلفات کانون وکلای مرکز که چندی پیش دعوای کیفری را تحت عنوان تحصیل مال نامشروع از محل مازاد هزینه های میلیاردی آزمون وکالت ۹۰ بر علیه کانون مرکز واسکودا طرح نموده بود ،چندی پیش که همراه سایر معترضین به انچه عدم پاسخگویی هیات مدیره به مکاتبات مقامات قضایی و ... ادامه مطلب »

«استقلال کانون وکلای دادگستری» ۶۰ ساله شد

الت به معنای امروزی آن از حدود سال ۱۲۹۴ شمسی در ایران مطرح شد اما با توجه به تحولات زمانی به ویژه بعد از پایان جنگ دوم جهانی و ایجاد فرصت برای طرح افکار و عقاید جدید، در ایران نیز این مطلب مطرح شد که وکیل باید استقلال داشته و به یک کانون وکلای مستقل وابسته باشد. ادامه مطلب »

----------------------------- ?> ------------------------------------------------------