دکتر جوان جعفری: نباید در وکالت میان مسائل نظری و عملی فاصله باشد

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی و رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد این دانشگاه در همایش تقدیر از پذیرفته‌شدگان گروه آموزشی حسن‌زاده در آزمون وکالت ۹۳ وکلا را شریف‌ترین و پاک‌ترین اصناف جامعه توصیف کرد.

به گزارش سایت وکیل راهنما، دکتر عبدالرضا جوان جعفری در این مراسم پس از خیرمقدم به حقوقدانان، اساتید، قبول‌شدگان و خانواده‌های ایشان، وکلا را در همه دنیا جزء طبقه اشراف و نجبا نه به معنای مادی آن بلکه به معنای شریف‌ترین و پاک‌ترین اصناف جامعه دانست.

وی با بیان اینکه یک وکیل می‌تواند هر پرونده‌ای را که در آن تخصص داشته‌ باشد بپذیرد، گفت که حتی باید پرونده مجرمان را نیز قبول کنیم زیرا بسیاری از مجرمان خود بزهدیده و قربانی جامعه خود و نیازمند کمک هستند.

این استاد دانشگاه توضیح داد: هر موکل حتی یک قاتل، حقوقی دارد که باید از آن حقوق دفاع شود؛ از جمله حق محاکمه منصفانه و عادلانه. هرچه اتهام سنگین‌تر باشد، نیاز به دفاع بیشتری دارد؛ زیرا در اتهام هایی مانند اتهام قتل، موکل در مرز مرگ و زندگی است.

دکتر جوان جعفری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: باید سعی کنیم در رشته خود در مرز دانش حرکت کنیم. در رشته‌های دیگر شاید فاصله بین مسائل تئوری و عملی اشکال ایجاد نکند؛ اما در این رشته نباید بین مسائل تئوریک و عمل فاصله وجود داشته باشد که این با مطالعه بیشتر میسور می‌شود.

وی در پایان سخنان خود همه وکلا را به سوگندی که خورده‌اند یادآوری کرد و گفت: به یاد روزی باشیم که قاضی، متهم، شاکی، همه خود هستیم و خطاب به ما شود که «اقرأ کتابک کفی بنفسک الیوم علیک حسیبا».

 

آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور آزمون آزمایشی وکالت  آزمون طبقه بندی وکالت آزمون آزمایشی وکالت ۹۵ آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵  آزمون قضاوت  آزمون وکالت  تکمیل ظرفیت دوره آمادگی قضاوت  دوره آمادگی قضاوت ۹۵  دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵ سردفتری  قانون مجازات اسلامی  قضاوت ۹۵  منابع آزمون سردفتری  منابع آزمون سردفتری ۹۴  منابع آزمون قضاوت  منابع آزمون قضاوت ۹۵  منابع آزمون وکالت  منابع آزمون وکالت ۹۴  منابع آزمون وکالت ۹۵ نظام وظیفه  وکالت ۹۴ وکالت ۹۵  کارشناسی ارشد٬ کانون  کانون مرکز کانون وکلا  کلاس آمادگی آزمون قضاوت  کلاس آمادگی آزمون وکالت  کلاس آمادگی وکالت ۹۵ کلاسهای آمادگی وکالت آخرین مصوبات قانونی نظریه های مشورتی