دکتر زاهدیان: قبولی در آزمون وکالت ابتدای کار است

عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در همایش تقدیر از پذیرفته‌شدگان گروه آموزش حسن‌زاده ضمن تشکر از مسئولان موسسه فناوارن توس و گروه آموزشی حسن زاده، هدف وکالت را دفاع از حق و مظلوم دانست.

به گزارش سایت وکیل راهنما، دکتر مجتبی زاهدیان در این مراسم اظهار داشت: قبولی در آزمون وکالت نیاز به برنامه ریزی وسیعی دارد لذا پذیرفته شدن در آن موفقیت بزرگی است.

وی افزود: فارغ التحصیلان رشته حقوق بیشترین آمار را به خود اختصاص می دهند لذا قبول شدن در این آزمون با پذیرش کمی که در آن وجود دارد، بسیار سخت است و باید قدر آن را دانست.

این استاد دانشگاه درباره موسسات آموزش عالی آزاد گفت: سال ها بحث این موسسات در کنار دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها مطرح است. نظر من این است که باید استفاده شود زیرا فضای دانشکده‌ها فضایی تحلیلی است لذا این موسسات می‌توانند نکات کلیدی کنکور را بگویند.

وی در ادامه به موسسات توصیه کرد که دو نکته را همواره مدنظر قرار دهند:
۱٫    استفاده از اساتید مجرب
۲٫    زمینه سازی برای استفاده کسانی که از لحاظ مالی ضعیف هستند.

این استاد حقوق با بیان این که قبولی در آزمون وکالت ابتدای کار است، خطاب به پذیرفته شدگان خاطرنشان ساخت: با قبولی در آزمون وکالت فکر نکنیم حقوقدان شده‌ایم. باید وقت زیادی بگذاریم و زیاد مطالعه کنیم تا در مسیر حقوقدان شدن گام برداریم که یکی از ابزارهای آن ادامه تحصیل است.

دکتر زاهدیان افزود: باید آن هدف وکالت را که دفاع از حق و مظلوم است در نظر داشته و نباید در ابتدا نگاه مادی داشته باشیم.

وی با اشاره به این جمله معروف که «قضاوت و وکالت، دو بال از فرشته عدالت هستند» گفت: بیشترین تعامل وکلا با دستگاه قضایی است؛ با این حال، بین دو طرف حرف‌ و حدیث‌هایی وجود دارد اما بیشترین کسانی که می‌توانند جایگاه وکلا را ارتقا بدهند، خود وکلا هستند.

آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور آزمون آزمایشی وکالت  آزمون طبقه بندی وکالت آزمون آزمایشی وکالت ۹۵ آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵  آزمون قضاوت  آزمون وکالت  تکمیل ظرفیت دوره آمادگی قضاوت  دوره آمادگی قضاوت ۹۵  دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵ سردفتری  قانون مجازات اسلامی  قضاوت ۹۵  منابع آزمون سردفتری  منابع آزمون سردفتری ۹۴  منابع آزمون قضاوت  منابع آزمون قضاوت ۹۵  منابع آزمون وکالت  منابع آزمون وکالت ۹۴  منابع آزمون وکالت ۹۵ نظام وظیفه  وکالت ۹۴ وکالت ۹۵  کارشناسی ارشد٬ کانون  کانون مرکز کانون وکلا  کلاس آمادگی آزمون قضاوت  کلاس آمادگی آزمون وکالت  کلاس آمادگی وکالت ۹۵ کلاسهای آمادگی وکالت آخرین مصوبات قانونی نظریه های مشورتی