از ۹ محکومی که دیروز به دلیل قتل به پای چوبه دار رفته بودند، یکی از آن‌ها توانست از اعدام رهایی پیدا کند، ۳ نفر از آن‌ها اعدام شدند و مابقی افراد توانستند از اولیای دم مقتولان مهلت بگیرند.

به گزارش خبرنگار قضایی تسنیم؛ از ۹ محکومی که دیروز به دلیل قتل به پای چوبه دار رفته بودند، یکی از آن‌ها توانست از اعدام رهایی پیدا کند، ۳ نفر از آن‌ها اعدام شدند و مابقی افراد توانستند از اولیای دم مقتولان مهلت بگیرند.

رهایی متهم به قتل پسر جوان از اعدام

اولین محکوم به قصاص مرد ۳۶ ساله‌ای است که روز ۱۳ مرداد ماه سال ۹۰ جوان ۲۲ ساله‌ای‌ را به خاطر اختلاف در پارک خودرو به قتل رسانده بود، بررسی‌ها نشان داد متهم پس از درگیری با مقتول به داخل مغازه مبل فروشی رفته و با برداشتن چاقویی وی را به قتل رسانده است؛ متهم این پرونده در شعبه ۱۱۳دادگاه کیفری استان تهران به قتل اعتراف کرد و به قصاص محکوم شد، وی صبح امروز برای اجرای حکم در زندان رجایی شهر حاضر شد که در نهایت با رضایت اولیای دم مقتول توانست از اعدام رهایی یابد.

اعدام متهمی که چند بار پای چوبه دار حاضر شده بود

چهاردهم تیرماه سال ۸۷  مرد جوان پس از قتل راننده آژانسی، خودرویش را سرقت کرد. متهم به قتل راننده آژانس مدتی بعد توسط مأموران شناسایی و بازداشت شد و درباره علت قتل به مأموران گفت: زمان وقوع قتل معتاد بودم و پدرم من‌را از خانه بیرون کرده بود، روز حادثه از آژانس ماشینی برای بومهن کرایه کردم و در اواسط راه راننده آژانس را به قتل رساندم تا چند شبی داخل خودرو بخوابم.

متهم به قتل راننده آژانس در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری به قصاص محکوم شده بود که پس از تأیید حکمش توسط دیوان عالی کشور چندین مرتبه برای اجرای حکم پای چوبه دار حاضر شده بود، اما هر بار موفق به گرفتن مهلت از اولیای دم شده بود که سرانجام وی صبح امروز در زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شد.

قتل پدر و مادر همسر توسط داماد

در شامگاه چهاردهم فروردین ۸۹ زن و مرد میانسالی در منزلشان در تهران به قتل رسیدند، مأموران پس از تحقیقات به داماد این خانواده مشکوک شدند و متهم به قتل این زن و مرد میانسال که پس از ارتکاب جنایت مقدار زیادی طلا، جواهر و پول نقد از گاوصندوق خانه سرقت کرده بود را دستگیر کردند؛ متهم این پرونده پس از دستگیری به قتل اقرار کرد و درباره انگیزه خود گفت: مدتی بود با همسرم اختلاف داشتم، چون مادر و پدرش او را به طلاق تشویق می‌کردند، شب حادثه بعد از دعوا با همسرم به خانه پدر زنم رفتم و چون بسیار عصبانی بودم، با آن‌ها نیز درگیر شدم و با میله آهنی آن‌ها را به قتل رساندم، اموالشان را نیز از گاوصندوق سرقت کردم.

متهم پس از تحقیقات تکمیلی در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد، رأی دادگاه پس از تأیید در شعبه ۲۹ دیوان برای سیر مراحل اجرای حکم به دادسرای جنایی فرستاده شد اما متهم این پرونده به دلیل عدم حضور اولیای دم مقتول توانست فعلا از قصاص بگریزد.

قتل دو نفر در جاده اسب‌دوانی

چهاردهم تیرماه سال ۸۷پسر جوانی با خودروی نیسانش دو سرنشین موتورسیکلتی را در اتوبان اسب‌دوانی تهران زیر گرفت و هر دو را به قتل رساند، متهم پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: روز حادثه در حال رانندگی در جاده اسب‌دوانی بودم و جاده در حال تعمیر بود، زمانی‌که‌ سرعتم را کم کردم دو سرنشین موتورسیکلت که پشت سرم بودند، گمان کردند که می‌خواهم با آن‌ها درگیر شوم که این اتفاق منجر به درگیری من با آن‌ها شدم و با ماشین از رویشان رد شدم.

متهم این پرونده در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد که پس از تأیید در دیوان عالی کشور صبح امروز برای اجرای حکم در زندان رجایی شهر حاضر شد اما وی توانست از اولیای دم مقتول مهلت ۲ ماهه بگیرد و فعلا اعدام نشود.

اعدام یکی از متهمان قتل زن و شوهر سرایدار

هفتم شهریور ماه سال ۸۲ سعید نقشه شومی را در ذهنش طراحی کرد و به همکاری دوستش محمود، زن و شوهر سرایداری را در اشتهارد کرج  پس از سرقت اموالشان، به قتل رساندند، کارآگاهان پس از دریافت سرنخ‌هایی هر دو متهم این پرونده را دستگیر کردند؛ سعید در بازجویی‌ها به قتل مرد سرایدار اعتراف کرد، محمود نیز اقرار به قتل زن سرایدار کرد.

هر دو متهم این پرونده به دلیل قتل عمد در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شدند، پرونده سعید پس از تأیید در دیوان عالی کشور برای اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران فرستاده شد که سرانجام صبح امروز سعید اعدام شد.

اعدام قاتلی که دوستش را به خاطر ایراد به خالکوبیش کشت

پسر جوانی در ششمین روز از دی ماه سال ۸۸ در درگیری یکی از دوستانش را به قتل رساند و پس از دستگری درباره انگیزه قتل دوستش به مأموران گفت: روز حادثه همراه با رفقایم منزل یکی از دوستانمان بودیم که دوستم حامد به خالکوبی روی بدنم ایراد گرفت و همین موضوع باعث درگیری ما شد، زمانی‌که‌ با هم گلاویز شدیم یکی دیگر از رفقایم به طرفداری از حامد وارد درگیری شد و من هم با چاقو او را به قتل رساندم.

متهم به قتل حامد پس از اینکه به قتل اعتراف کرد از سوی شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و پس از تأیید حکمش توسط دیوان عالی کشور صبح امروز به دار مجازات آویخته شد.

قتل دوست به دلیل مسائل مالی

آخرین روز از آذر ماه سال ۸۰  مأموران پلیس در جاده قدیم کرج، جسد مرد ۴۰ ساله‌ای را کشف کردند که با شلیک گلوله‌ای به قتل رسیده بود. با پیدا شدن سرنخ‌هایی، ‌کارآگاهان به دوست ۴۳ ساله مقتول مظنون شدند و وی را دستگیر کردند، متهم به قتل داوود در بازجویی‌ها به قتل دوستش اعتراف کرد و مدعی شد به خاطر اختلاف مالی دست به قتل زده است.

وی در شعبه ۱۱۵۶ دادگاه  عمومی محاکمه و به قصاص محکوم شد که پس از تأیید حکمش توسط دیوان عالی کشور صبح امروز برای اجرا حکم در زندان رجایی شهر حاضر شد اما وی توانست از اولیای دم مقتول مهلت بگیرد.

قتل به خاطر هیچ

روز ۲۹ بهمن ماه سال ۹۰؛ مردجوان، پسر ۲۰ ساله‌ای را به قتل رساند، که پس از بازداشت به قتل اعتراف کرد و در بازجویی‌ها به مأموران گفت: مقتول پشت سر من حرف می‌زد که روز حادثه با هم درگیر شدیم و او را به قتل رساندم. متهم این پرونده قتل، در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و پس از تأیید حکمش توسط دیوان عالی کشور امروز صبح برای اجرا حکم در زندان رجایی شهر حاضر شد اما با مهلت از اولیای دم مقتول توانست  فعلا از اعدام نجات پیدا کند.

مهلت مجدد به قاتل پسر جوان

آخرین پرونده مربوط به پسر جوانی است که در دی ماه سال ۸۸ پسر جوان دیگری را  در دعوا به قتل رسانده بود،متهم به قتل این پسر جوان پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و در بازجویی‌ها به مأموران گفت: روز حادثه مقتول نزد من آمد و ‌گفت که دوستانم، دختر موردعلاقه‌اش را کتک زده‌اند، زمانی‌که این پسر آدرس منزل دوستانم را از من‌ خواست، من آدرس آن‌ها را به او ندادم و منکر اطلاع از آدرس آن‌ها شدم که همین موضوع باعث درگیری ما شد و با ضربات چاقو وی را به قتل رساندم.

متهم این پرونده در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد که پس از تأیید حکمش توسط دیوان عالی کشور صبح امروز برای اجرا حکم در زندان رجایی شهر حاضر شد اما این متهم نیز توانست با مهلت گرفتن از اولیای دم مقتول فعلا از اعدام رهایی یابد.

انتهای پیام/

 

 

آخرین اخبار حقوقی٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬وکالت٬ وکالت ۹۵