فرمانده ناجا: احکام رهبری مبنای کار پلیس در فضای مجازی است

فرمانده ناجا با اشاره به احکام رهبری در خصوص فضای مجازی گفت: با توجه به نظرات رهبری در شورای عالی فضای مجازی، احکام حضرت آقا مبنای کار پلیس در حوزه فضای مجازی است و باید به ابعاد و زوایای مختلف آن توجه کرده و آن را تبیین کنیم.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سردار حسین اشتری در نشست مشترک روسای پلیس فتا با مسئولان قضایی با تاکید بر لزوم اقدامات پیشگیرانه به عنوان مقدمه‌ای برای اقدامات مقابله‌ای اظهار داشت: انجام اقدامات توامان پیشگیرانه و مقابله ای باعث می‌شود تا فضای مجازی در کشورمان به فضای امنی تبدیل شود و این در حالی است که آسیب‌های این فضا برای خانواده‌ها، به اندازه‌ای است که نمی‌توان بدون تفاوت از کنار آن‌ها گذشت.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر توانمندی پلیس فتا علی‌رغم نوپا بودن این پلیس در کشور گفت: امروز در کشورمان پلیس فتا در مقایسه با بسیاری از کشورها، در اجرای ماموریت‌های خود پیش‌قدم است.

وی افزود: امروز هر فردی و شهروندی عضو شبکه‌های اجتماعی است. از این رو باید در این فضا حضور داشت و با تخلفات برخورد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام آمادگی پلیس برای تامین نظم و امنیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، گفت: باید بتوانیم پیشگیری‌های لازم را در حوزه انتخابات هم در فضای مجازی و هم در فضای حقیقی داشته باشیم تا مردم در فضای امن و سالمی در انتخابات شرکت کنند.

اشتری در ادامه سخنانش با از قوه‌قضاییه خواست تا کمیته مشترکی با حضور پلیس فتا و مدیران و کارشناسان قضایی تشکیل شود.

وی همچنین با اشاره به احکام رهبری در خصوص فضای مجازی گفت: با توجه به نظرات رهبری در شورای عالی فضای مجازی، احکام حضرت آقا مبنای کار پلیس در حوزه فضای مجازی است و باید به ابعاد و زوایای مختلف آن توجه کرده و آن را تبیین کنیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه گروه‌های تروریستی از فضای مجازی برای پیگیری اهداف خود استفاده می‌کنند افزود: حتی گروهی مانند داعش، بسیاری از فعالیت‌ها، ارتباط‌گیری‌ها و عملیات‌های خود را در این فضا انجام می‌دهند و این در حالی است که مجرمان در این فضا، کمترین ردی را از خود به جای می‌گذارند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که فضای انتخاباتی امسال نیز همچون سنوات گذشته، فضای پرشوری باشد.

انتهای پیام/

 

آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ دوره آمادگی وکالت٬ سردفتری٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬کلاس آمادگی آزمون وکالت٬منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬وکالت