معاون وزیر دادگستری یکی از مشکلات اصناف را دخالت دولت در بحث قیمت‌گذاری دانسته و بر مدرن‌ کردن نظام مالیاتی تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا جمشیدی در اجلاس سراسری اتاق اصناف تهران گفت: ۹۸ درصد کالاهایی که به کشور قاچاق می‌شود کشف نمی‌شوند.

 

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات اصناف این است که دولت در بحث قیمت‌گذاری دخالت می‌کند. زمانی که قیمت مواد اولیه افزایش یافته و از طرفی حامل‌های انرژی آزاد می‌شود، زمانی که وارد قیمت‌گذاری می‌شویم فضای رقابتی از بین می‌رود.

 

رییس سازمان تعزیرات حکومتی رشد بی‌رویه واحد‌های صنفی را از دیگر مشکلاتی برشمرد که اصناف با آن مواجه هستند، چون برخی از این واحد‌ها توجیه و منطق اقتصادی ندارند.

 

وی همچنین با اشاره به بحث مالیاتی تصریح کرد: ما فرار مالیاتی داریم؛ بنابراین ضروری است که نظام مالیاتی از حالت سنتی خارج شده و مدرن شود.

 

رییس سازمان تعزیرات همچنین ضمن تاکید بر توانمندسازی اصناف گفت: برخی از واحد‌های صنفی ما مشتری‌مداری بلد نیستند که در این زمینه نیز باید اقداماتی انجام شده و برنامه‌هایی داشته باشیم.

 

جمشیدی همچنین اظهار کرد: متاسفانه برخی موارد بهداشتی در بعضی از واحد‌های صنفی رعایت نمی‌شود که این موضوع نیز باید مورد دقت بیشتری قرار گیرد. همچنین یادگیری مسائل مالی برای اصناف از ضرورت‌های مهم محسوب می‌شود تا بتوانند به خوبی فعالیت کنند.

 

وی همچنین تاکید کرد: متاسفانه در وظایف نهادهای نظارتی برای رسیدگی به امور اصناف تداخل وجود دارد که از روزی که بنده به این بخش وارد شدم برنامه‌هایی را در این زمینه انجام داده‌ام.

 

وی در عین حال بیان کرد: سعی کردیم برخوردهای ما قهرآمیز نبوده و بیشتر به سمت پیشگیری برویم تا برخورد.

 

رییس سازمان تعزیرات معتقد است: تعزیرات برخورد با قاچاق را نباید از واحد‌های صنفی شروع کند، بلکه باید از منشاء وارد شده و با قاچاق برخورد کنیم.

 

انتهای پیام

 

آخرین اخبار حقوقی٬آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬دوره آمادگی قضاوت٬دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت٬وکالت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬ کانون٬ کانون مرکز٬کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت