دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » حمایت حوزه‎های علمیه و علما از فرهنگ وقف ضروری است

حمایت حوزه‎های علمیه و علما از فرهنگ وقف ضروری است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بر ضرورت حمایت حوزه‌های علمیه و علما از فرهنگ وقف تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی روز پنجشنبه در چهارمین همایش وقف و حوزه‌های علمیه در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفا قم، اظهار کرد: طلاب به تبیین احکام شرعی وقف، پیامدهای موقوفه خواری و خدمات جاری از وقف در جامعه بپردازند.

 

وی با بیان این‌که «دیدگاه‌های نادرستی نسبت به فرهنگ وقف وجود دارد»، تاکید کرد: حوزه‌های علمیه و علما باید برای رسیدن به دستاوردهای گسترده‌تر در جامعه اسلامی از فرهنگ وقف حمایت کنند.

 

وی با اشاره به این‌که «تبلیغ خدمات وقف توسط مبلغان دینی یکی از نیازهای جامعه اسلامی است»، اظهار کرد: تبلیغ خدمات وقف کافی نیست؛ برای پرداخت حق و حقوق موقوفات باید مردم و مسئولان همکاری مناسبی داشته باشند.

 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر این‌که «حمایت علما از فرهنگ وقف می‌تواند در احیای فرهنگ وقف موثر باشد»، اظهار کرد: باید با برخی که موقوفات را تصرف کرده‌اند، با قاطعیت برخورد شود تا مردم نگاه درستی نسبت به سازمان اوقاف و امور خیریه داشته باشند.

 

وی با بیان این‌که «اسناد وقف در استان‌ها باید ثبت شود»، تصریح کرد: موقوفات بسیاری در استان‌های کشور ناشناخته مانده است که مردم و مسئولان باید در شناسایی آن‌ها مشارکت داشته باشند.

 

وی عمل به نیت افراد واقف را یکی از نیازهای فرهنگ وقف دانست و اظهار کرد: در حوزه وقف فعالیت‌های بسیاری انجام نشده است که باید با مشارکت طلاب و علما به آن‌ها بپردازیم.

 

محمدی اعتمادسازی برای مردم را راهکار دیگری از توسعه فرهنگ وقف برشمرد و مطرح کرد: نظام اسلامی اکنون حامی وقف است و آغاز حرکت امام خمینی(ره) وقف را احیا کرده و رهبر انقلاب اسلامی این حرکت را استمرار بخشیدند.

 

وی با اشاره به این‌که «مردم نسبت به فرمایشات علما و مراجع تقلید اعتماد دارند» اظهار کرد: موقوفه برخاسته از سیره بزرگان دینی است و اگر به آن پرداخته نشود موسسات خیریه که فعالیت‌های موقتی دارند، ایجاد می‌شود.

 

وی از ابعاد مختلف وقف یاد کرد و افزود: همایش وقف و حوزه باید دبیرخانه مشخصی داشته باشد تا طرح‌ها و نظرات را مورد بررسی قرار داده و برای رسیدن به دستاوردهای گسترده‌تر طرح‌های عملیاتی را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام

 

آخرین اخبار حقوقی٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬قانون مجازات اسلامی٬قضاوت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬کانون٬ کانون مرکز٬ کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬وکالت٬ وکالت ۹۵

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

 

خبر رسان تلگرامی

 

کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

 

آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

 

آزمون اینترنتی

 

مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

 

محاسبه درصد

     

©

هشدار حقوق مولف:

باز نشر مطالب سایت دادآزمون

فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

مجاز می باشد