خبر مهم: انتشار اسناد دستور بازپرس پرونده اسکودا مبنی بر جلوگیری از اعلام نتایج

خبرگزاری مهر تصویر دو برگ حاوی دستور بازپرس پرونده ی شکایت معترضین به آزمون وکالت 90 از اسکودا را منتشر کرده است که به تاریخ 28/9/91 و پیش از جابجایی محل خدمت ایشان می باشد، در این سند از سازمان سنجش خواسته شده است از اعلام نتایج آزمون وکالت خودداری کند.
سوای همه ی مسائل آنچه در این بین هنوز نا مشخص است گناه و تقصیر آن عده ای از داوطلبان است که روز و شب برای یکسال یا بیشتر مطالعه کرده اند و در یک آزمون رسمی و سراسری شرکت کرده اند و  امروز خود و خانواده هایشان چشم به اعلام نتیجه ی مشقت و زحمتی که تحمل کرده اند دوخته اند.

 

متن خبر و گزارش خبرگزاری مهر:

اختلافات اتحادیه سراسری کانونهای وکلا با شاکیان آزمون سال 90 وارد مرحله جدیدی شده است. شاکیان از برکناری بازپرس پرونده به دلیل برخی فشارهای بیرونی خبر می‌دهند. این در حالی است که این بازپرس پیش از برکناری خواستار توقف اعلام نتیجه آزمون وکلای سال 91 شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، 13 شهریور ماه سال جاری شکایتی از سوی برخی از معترضان به عملکرد اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) به دادسرای ناحیه 6 خارک وصول شد. در این شکایت شاکی اعلام کرده بود که این اتحادیه تحصیل مال نامشروع داشته و در آزمون وکالت سال 90 تخلف انجام شده  و فعالیت غیرقانونی داشته است.

بازپرس پرونده پس از ماهها تحقیقات و اخذ مستندات قانونی از وزارت کشور، سازمان مالیاتی و برخی سازمانها به این نتیجه رسید که ادعای شاکی صحیح است و به استناد آن حکم پلمپ و انجام تحقیق و بازرسی از اتحادیه را صادر کرد.همچنن با دستور بازپرس پرونده مدیران اتحادیه سراسری کانونهای وکلا (اسکودا) برای توضیحات به دادسرا احضار شده‌اند.
به گزارش خبرنگار مهر، روند بررسی پرونده تخلف اتحادیه کانونهای وکلا در حالی ادامه داشت که به گفته شاکیان، در روزهای اخیر بازپرس پرونده بدون اطلاع قبلی برکنار و حتی حکم انتقال وی به دادگاه انقلاب صادر شد.
بازپرس پرونده قبل از برکناری اسنادی را ارائه کرده که نشان می دهد دادسرا طی نامه ای به سازمان سنجش اعلام کرده است تا قطعی نشدن پرونده تخلفات اسکودا حق اعلام نتایج آزمون وکالت سال 91 را ندارید.
این سند نشان می دهد که پرونده اتحادیه سراسری کانونهای وکلا  وارد مرحله ای تازه ای شده تا آنجا که حتی اعلام نتایج آزمون سال 91 نیز با اما و اگرهایی همراه است. هر چند بازرس پرونده برکنار شد ولی هنوز زوایای پیدا و پنهان این پرونده در هاله ای ابهام قرار دارد و مسئولان قضایی هم تاکنون در مورد آن سخن نگفته اند.
نکته قابل تامل این است که درست چند ساعت بعد از برکناری بازپرس پرونده چند رسانه به نقل از مسئولان سازمان سنجش خبر دادند به زودی نتایج اعلام شود ولی این خبر چندی بعد به سرعت از خروجی آنها حذف شد. این در حالی است که مدیران اسکودا دلیل تاخیر در اعلام نتیجه آزمون را ناهماهنگی با سازمان سنجش اعلام کرده اند اما به نظر می رسد مشکل آشکار شدن زوایایی جدیدی از این پرونده است.

20 دیدگاه در “خبر مهم: انتشار اسناد دستور بازپرس پرونده اسکودا مبنی بر جلوگیری از اعلام نتایج”

 1. ای خداااااا من به جای برادرم ازاسترس مردم دیده بودم حق یک نفررو بخورن ولی ندیده بودم حق 46هزار نفرو بخورن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خجالت اوره

 2. عدم اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش نتیجه ای جز ازدیاد تنش موجود و ایجاد حس بدبینی نسبت به دستگاههای مربوط در 46 هزار نفر داوطلب و خانواده های درگیر ندارد بهر حال پرونده ای مفتوح است و باید رسیدگی شود اما بهتر آن بود که نتایج آزمون اعلام می شد اما ورود قبول شدگان به دوره کاراموزی منوط می گردید به حصول نتیجه نهایی در این پرونده .

 3. من خستم بریدم دیگه تحملم تموم شده تا کی باید پای اینترنت بشینیم؟اگه اسکودا مجوز نداره که باید پروانه همه وکلا ابطال بشه باید جلوی کار وکلا را بگیرن البته علاوه بر این ازمون _واقعا چقدر ما جهان سومی هستیم؟این اوضاع واقعا تاسف باره این همه ادعا میکنن ما در مسیر پیشرفتیم”اینه پیشرفتتون؟چقدر ما بدبختیم

 4. 48ساعته پای کامپیوتر به انتظار نتیجه ی برادرم نشستم یکی نیست بگه تو این قانونی که شما دارین توش دم از عدالت میزنین گناه کسی رو پای کس دیگه نمی نویسن و هرکی رو به گناه خودش مجازات میکنن؟آخه گناه این همه آدم چیه که باید این همه انتظار بکشن؟

 5. دوستان عزیز برین استراحت کنین انقدر هم خودتون رو ناراحت نکنید بالاخره یه چی میشه دیگه بی خیال وقتی کاری از دستمون بر نمیاد فقط اعصاب خوردیش میمونه . شب همگی بخیر .
  :*

 6. اگه اسکودا مجوز نداشته اول باید تمام پروانه هایی که در سال قبل صادر شده رو باطل کنه.واقعا ظلم نیست بخاطر یه مرتیکه معترض ۴۰هزار نفر تو برزخ باشن؟

 7. خداوندا نميدانم!!!تو مي داني كه انسان بودن و ماند چقدر سخت است!!!چه رنجي ميكشد انكس كه انسان است و سرشار از احساس…

 8. آخه بی منطقها ما چه گناهی کردیییییییییییییییییییییییییییییییییییم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بقرآن کسی که خونده بود و زحمت کشیده بود پیام جوک نمیذاره!!!!!! بخدا داریم میمیریم از دلشوره

 9. همه اينا يه بازي كثيف براي نابود كردنه كانونه . خواهيد ديد كه تا چند روز ديگه هم طرح جديد وكالت رو تو مجلس تصويب مي كنن . اين درسته كه ما هم دل خوشي از كانون نداريم ولي اين به لزوم مستقل بودن كانون خدشه اي وارد نمي كنه . در مورد مسائل وكلا و آزمونه وكالت فقط و فقط كانون وكلا صالحه و بس .

 10. همه داوطلبان آزمون وکالت متوجه شدند که یکی از تکالیف مقامات قضایی دستور اعلام نتایج آزمون وکالت به سازمان سنجش می باشد!!؟؟(از عجایب)

 11. من فک می کردم دلیلش اینه که مسؤولان مردد شدن رتبه من رو یک اعلام کنن یا دو.
  ولی خب جدای از مزاح و شوخی و این صحبت ها، جای نگرانی نیست که چرا قانون وارد ماجرا شده، و این اصولا جای امیدواری داره. خوبه که نظارت ها دقیق تر بشه.

 12. حالا هی بگین ناهماهنگی دلیل تاخیره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  از اسکودا اسمشو تغییر بدیم”اسماک”(اتحادیه ی سراسری مردم آزاری کشور) چطوره؟

 13. اولا یکی نیست به این بازپرس عزیز بگه تحصیل مال نامشروع میشه اعلام جرم نه شکایت دوما حتی به فرض که پارسال حق چند نفر تضییع شده برای جبرانش تنها راهی که پیدا کردید تضییع حق 40 هزار نفره دیگس ؟؟؟؟؟ سوما میشه بفرمایید اعلام نتایج آزمون چه مشکلی تو راه تحقیقات حضرت عالی ایجاد میکنه که حالا دستور موقت جلوگیری از اعلام رو می دید ؟؟؟؟

 14. من نمیفهمم این جملشو که می گه برن از کسایی که حقشون رو خوردن بگیرن؟؟؟ آخه چقدر باید آدم رو زجر بدن. واقعا که…. خدا بزرگه، یک روز هم حق شما رو می خورن ما می خندیم….

 15. یا صاااااااااااابر…
  همگی بشینیم بخونیم برای سال بعد!!!! البته اگه کلا کانونی موجود باشه!!!

 16. واالله دیگه خسته شدیم از این همه تناقض گویییییییی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!تکلیف ما چیه اخه

 17. خب یکی نیست به این بازپرس بگه گناه ما 91 ی ها چیه که نباید از نتیجه مطلع بشیم عجب شیر تو شیری بابا

Comments are closed.