ایران و چین دو معاهده کیفری و مدنی امضا می‌کنند

همزمان با سفر رئیس‌جمهور چین به جمهوری اسلامی ایران، این دو کشور دو معاهده در زمینه‌های کیفری، مدنی و تجاری امضا می‌‌کنند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، ایران و چین که پیش از این دو معاهده استرداد مجرمین و انتقال محکومین را امضا کرده بودند، در جریان سفر رئیس جمهور چین به ایران در بهمن‌ماه نیز دو معاهده دیگر در زمینه کیفری، مدنی و تجاری امضا می‌کنند.

محمود عباسی معاون امور بین‌الملل وزارت دادگستری در این زمینه گفت: برگزاری کمیسیون‌های مشترک یکی از تجربه‌های مفید در روابط خارجی است و مرسوم آن است که در این کمیسیون‌ها به نحو جامع، موضوعات مورد علاقه کشورها پیگیری شود و اسناد زیادی هم توسط مقامات کشورها به امضا برسد.

وی ادامه داد: در این میان وزارت دادگستری هم با توجه به تکالیف و مأموریت‌های قانونی، همکاری با طرف‌های خارجی را در دستور کار قرارد داده و از ظرفیت این کمیسیون‌ها برای توسعه روابط حقوقی و قضایی و حل و فصل مسائل و مشکلات افراد و شرکت‌ها استفاده می‌کند. در رابطه با چین هم ما قبلا دو موافقتنامه یا بهتر بگویم "معاهده" استرداد مجرمین و انتقال محکومین را با این کشور امضا کرده‌ایم و در این کمیسیون هم قرار است دو معاهده همکاری دیگر را در رابطه با موضوعات کیفری و همچنین موضوعات مدنی و تجاری امضا کنیم.

انتهای پیام

 

 

آخرین اخبار حقوقی٬آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬دوره آمادگی قضاوت٬دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬کلاسهای آمادگی وکالت