۲۹ بهمن ماه آخرین فرصت بدهکار بزرگ نفتی/اطلاعی از اعلام شماره حساب به بابک زنجانی ندارم

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت با بیان اینکه اطلاعی از اعلام شماره حساب توسط بانک مرکزی به بابک زنجانی ندارم، گفت: این آخرین فرصتی است که بابک زنجانی بابت پرداخت بدهی داده شده و حداکثر تا ۲۹ بهمن ماه فرصت دارد تا بدهی خود را بپردازد.


به گزارش ایرنا، امروز وکیل یکی از شاکیان بابک زنجانی گفت: بانک مرکزی، شماره حساب یک بانک چینی را به بابک زنجانی و دادگاه اعلام کرده تا متهم ردیف اول پرونده نفتی، بدهی دو میلیارد و ۶۶ میلیون یورویی شرکت نفت را به این حساب واریز کند. اما وکیل بابک زنجانی این موضوع را تکذیب کرده و اعلام کرد: هیچ شماره حسابی از سوی بانک مرکزی اعلام نشده است.
بانک مرکزی هنوز نسبت به این موضوع، واکنشی نشان نداده است.
علی اکبر ماهرخ زاد عصر امروز (یکشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی (بدهکار بزرگ نفتی) افزود: بر اساس تصمیم آخرین جلسه دادگاه قرار شده است که از ۲۹ دیماه، مهلت یک ماهه ای به وی بابت پرداخت بدهی داده شود.
وی افزود: قرار است در این مدت، از یک بانک خارجی که بابک زنجانی ادعا می کند در آن پول دارد، به حسابی که بانک مرکزی اعلام می کند این پول واریز شود.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ادامه داد: وکلای ما از طریق بانک مرکزی، همکاری دارند تا شماره حساب مورد نظر به متهم اعلام شود.
ماهرخ زاد با بیان اینکه اکنون اطلاع ندارم که آیا این شماره حساب از طریق بانک مرکزی و دادگاه به بابک زنجانی اعلام شده است یا نه، افزود: فرایند انتقال پول، کار پیچیده ای نیست و باتوجه به اینکه تحریم ها لغو شده به آسانی می تواند پول را به حساب مورد نظر منتقل کرد.
وی گفت: بر اساس نظر قاضی پرونده، قرار شده است که فرصت یک ماهه ای به وی داده شود تا دیگر بهانه ای برای پرداخت بدهی نداشته باشد.
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت افزود: این آخرین فرصتی است که بابک زنجانی بابت پرداخت بدهی داده شده و حداکثر تا ۲۹ بهمن ماه فرصت دارد تا بدهی خود را بپردازد.
از حدود سه سال پیش، تخلف بزرگی در بخش فروش نفت در دوران تحریم آشکار شد که با گذشت زمان به پیچیدگی آن افزوده می شود.
بابک زنجانی و شرکایش که با ادعای فروش نفت و دور زدن تحریم ها، محموله های متعدد نفت خام را برای فروش در بازارهای جهانی تحویل گرفته بودند، به جای دور زدن تحریم ها، مردم و دولت را دور زدند به طوری که تاکنون مشخص نشده است که بر سر نفت فروخته شده چه آمده و پول حاصل از آن به کجا رفته است.
با وجود گذشت حدود سه سال از این ماجرا، هیچ پیشرفتی در حل این پرونده حاصل نشده و هنوز مشخص نیست که پول نفت فروخته شده در کدام کشور و کدام بانک است.