بنابر اعلام مدیر کل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری، مقدمات انتقال ساختمان این دیوان از خیابان بهشت واقع در منطقه ۱۲ به منطقه پنج تهران آغاز شده و طی هفته‌های آینده به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

علی‌اکبر بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت آماده‌سازی ساختمان جدید دیوان عدالت اداری اظهار کرد: ساختمان جدید تکمیل و مقدمات انتقال به آن شروع شده و ان‌شاء‌الله طی روزهای آینده به طور رسمی با حضور خبرنگاران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیر کل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری گفت: هر چند ساختمان جدید برای ارائه خدمت به مردم آماده است اما هنوز از بهشت بیرون نشدیم و همچنان در ساختمان فعلی مشغول پاسخگویی به مراجعات مردم هستیم.

بختیاری درباره سرنوشت ساختمان فعلی دیوان پس از انتقال به ساختمان جدید افزود: طبعتاً این ساختمان در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرد.

۱۴ تیر ماه سال ۹۰ بود که کلنگ احداث ساختمان جدید دیوان عدالت اداری با حضور حجت‌الاسلام منتظری رییس دیوان، حجت الاسلام رئیسی معاون اول سابق قوه‌قضاییه، حجت الاسلام رازینی معاون وقت حقوقی و توسعه قضایی قوه قضاییه، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، مدیر عامل، قائم مقام و جمعی از معاونین سازمان عمرانی مناطق شهرداری و مسئولان قضایی به زمین زده شد.

این ساختمان که در منطقه ۵ شهرداری تهران واقع شده، در ۹ طبقه و با زیربنای ۳۸ هزار متر مشتمل بر ۷۰ دادگاه (۵۰ بدوی و ۲۰ تجدیدنظر) و ۲۶۰ پارکینگ احداث شده است. 

حجت لاسلام منتظری در مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید گفته بود: هم اکنون در ۶ ساختمان مختلف مستقر هستیم و همین امر مردم را با مشکل رو به رو می‌کند. هرچند با تابلوهای مختلف مردم را راهنمایی می‌کنیم اما هنوز هم مردم برای حضور در ساختمان‌ها با سردرگمی روبه‌رو می شوند.

ساختمان فعلی دیوان عدالت اداری در مرکز شهر تهران یعنی خیابان بهشت واقع در ضلع جنوبی پارک شهر قرار دارد و به نوعی دسترسی مردم به آن آسان است اما به نظر می‌رسد با استقرار دیوان عدالت در ساختمان جدید که در منطقه سردار جنگل واقع شده، دسترسی مراجعه‌کنندگان به دیوان قدری مشکل می‌شود.

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار حقوقی٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت