نخستین گروه دانشجویان دختر وارد کربلا شدند

 نماینده ستاد عتبات دانشگاهیان گفت: برای نخستین بار دانشجویان دختر در قالب کاروان های ویژه خواهران دانشجو بدون داشتن همراه وارد کربلای معلی شدند.

به گزارش ایرنا ازسازمان حج و زیارت، رضا همدانی با اشاره به چهاردهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات افزود: کاروان دختران مجرد فقط به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام می شوند.
وی اظهارداشت: در این دوره یازده هزار و پانصد نفر از دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور در قالب کاروان دختران مجرد، پسران مجرد، متاهلین دانشجو، اساتید و کارمندان دانشگاه ها در قالب کاروان های مجزا به عتبات عالیات اعزام می شوند.
وی یادآورشد: پروازهای هوایی بخشی به مقصد نجف و بخشی بغداد خواهد بود که پروازهای بغداد ابتدا به کاظمین، کربلا و بعد به نجف اشرف اعزام می شوند و پروازهای نجف، ابتدا نجف، کربلا و سپس به کاظمین مشرف می شوند.
همدانی افزود: گروه های زمینی نیزابتدا به نجف اشرف و سپس کربلای معلی و بعد هم به کاظمین اعزام خواهند شد.
رضا همدانی، در مراسم استقبال از دختران زایر به کربلای معلی گفت: شما سفیران دو سویه جمهوری اسلامی ایران هستید که با حضور معنوی خود به این سرزمین، معرفت و بصیرت را کسب می کنید و در بازگشت نیز این معنویت را به جامعه دانشگاهی انتقال می دهید.
وی افزود: شما نخستین گروه دختران دانشجو هستید که به صورت مجرد وارد کربلای معلی می شود و به یقین حضور معنوی شما در فضای دانشگاهی نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ بنابراین تلاش کنید از این فرصت به خوبی استفاده کنید.
همدانی گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با همکاری بعثه رهبرمعظم انقلاب و سازمان حج و زیارت درعراق برای حضور دانشجویان درعتبات برنامه های فرهنگی گسترده ای را پیش بینی کرده است که از زمان ورود دانشجویان در عراق این برنامه ها آغاز شده است.