داعش و النصره در بلندی‌های عرسال به جان هم افتادند

«جنگ تسویه حساب ها» بین جبهه النصره (شاخه القاعده در سرزمین شام) و داعش به بلندی های شهرک عرسال در شمال شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه رسیده است و هر یک از طرفین در تلاش برای بهبود وضعت خود هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با تنگ شدن حلقه محاصره علیه تروریست‌های داعش و النصره در بلندی‌های عرسال هر یک از طرفین برای بهبود وضعیت خود در تلاش است مواضع طرف دیگر را به چنگ آورد و در این میان دو طرف سخت به جان هم افتاده‌اند.

درگیری شدید النصره و داعش

تروریست های داعش پس از یک روز درگیری‌های شدید با جبهه النصره در بلندی‌های عرسال و همچنین بلندی‌های شهرک الجراجیر سوریه در منطقه القلمون، بیشتر گذرگاه‌های این منطقه از جمله وادی العجرم را به اشغال خود در آورد.

تسلط داعش بر گذرگاه وادی العجرم درحالی است که پیش از این النصره این منطقه را چنگ داعش در آورده بود.

گذرگاه وادی العجرم راه ارتباطی به منطقه ضهر الهوه در بلندی‌های میانی شهرک عرسال است.

سقوط گذرگاههای تحت اشغال النصره به دست داعش

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، داعش همچنین گذرگاه‌های الزمرانی، مرطبیه ، میرا در بلندی های عرسال و حتی گذرگاه‌های الجراجیر و قاره در منطقه القلمون سوریه تا منطقه الرحیبه سوریه را تحت تسلط خود گرفته است این در حالی است که در این شرایط اکنون جبهه النصره فقط گذرگاه وادی الخیل را در اختیار دارد.

روز گذشته بلندی‌های عرسال و الجراجیر صحنه درگیری‌های شدید بین تروریست های مسلح داعش و النصره بود.

در این میان هر یک از طرفین تلاش داشتند از الجرود به سمت شهرک عرسال پیشروی کنند آن هم در شرایطی که نیروهای لبنانی در امتداد مسیری که از وادی الرعیان آغاز شده و به وادی الحصن و عقبه الجراد و نیز وادی حمید و المصیده رسیده و از آنجا تا راس بعلبک امتداد می یابد، مستقر شده‌اند در نتیجه تروریست‌ها چاره‌ای نداشتند جز اینکه بر سر مناطق تحت تسلط خود به جان یکدیگر بیفتند.

تنگ شدن حلقه محاصره تروریست‌ها

بنا بر اعلام منابع آگاه، پس از آنکه نیروهای ارتش و مقاومت حلقه محاصره گروه های تروریستی را در مناطق محل استقرار آنان تنگ تر کردند، داعش و جبهه النصره برای مقابله با محاصره موجود و سرمای شدید چاره ای جز این نداشتند که به مواضع یکدیگر حمله کرده و با این کار تلاش کنند اوضاع خود را بهبود بخشند.

درگیری با استفاده از سلاح های سنگین و نیمه سنگین

در این شرایط روز گذشته ابتدا افراد مسلح جبهه النصره در پی درگیری شدید با داعش که در جریان آن از سلاح های سنگین و نیمه سنگین استفاده کردند، به مواضع داعش در بلندی‌های الجراجیر و عرسال حمله کردند که در نتیجه تعدادی از نیروهای هر دو طرف کشته و یا زخمی شدند.

اما افراد مسلح داعش پس از حمله ای گسترده به مواضع و ایست بازرسی‌های جبهه النصره در بلندی‌های الجراجیر، قلعه الحصن و شهر الملاهی و سهل العجرم، توانستند مواضع از دست رفته را از جبهه النصره پس بگیرند.

اسارت سه داعش به دست تروریست های النصره

شدت این درگیری ها تا حدی بود که ۶ عضو جبهه النصره به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰ نفر دیگر نیز مجروح شدند. در مقابل افراد مسلح النصره توانستند سه داعشی  را به اسارت بگیرند.

آماده باش نیروهای ارتش لبنان

در این میان یگان توپخانه ارتش لبنان مستقر در بقاع شمالی، مواضع و تحرکات تروریست های مسلح را در بلندی های شهرک های عرسال و راس بعلبک هدف قرار داد.

همچنین نیروهای ارتش لبنان در تمام مواضع استقرار خود به حالت آماده باش در آمده است تا از هرگونه اقدام تروریست ها برای نفوذ به این منطقه و یا حمله به  آن  جلوگیری کند.

انتهای پیام

 

آخرین اخبار حقوقی٬آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬وکالت٬ وکالت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬کلاسهای آمادگی وکالت