چمران: ظرفیت و پتانسیل شوراهای اسلامی مورد توجه قرار نمی گیرد

رئیس شورای عالی استان ها گفت: ظرفیت شوراهای اسلامی سراسر کشور کمتر مورد توجه قرار می گیرد این درحالی است که همکاری آنها در بسیاری از اقدامات دولت مفید واقع شده است.

به گزارش ایرنا از شورای عالی استانها، مهدی چمران در بیست وچهارمین اجلاس شورایعالی استانها، که صبح امروز درساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزارشد، با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، افزود: تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا شاهد حضور قاطبه مردم در انتخابات باشیم.
وی ادامه داد: امیدواریم کسانی که انتخاب می شوند و همچنین حضور مردم در برگزاری انتخابات باعث حفظ آبروی نظام اسلامی و استمرار صلابت آن شود.
رئیس شورایعالی استان ها با اشاره به اینکه شورایعالی استان ها عصاره و چکیده شورای یان کشوراست، گفت: شوراهای اسلامی در کشور۱۱۷هزارعضو دارند و خدمات خود را درشهرها و روستاهای مختلف به مردم ارائه می دهند. البته برخی شوراها در شهرهای بزرگ شناخته شده تر هستند ولی خالص ترین شوراها، شوراهای روستا محسوب می شوند که بدون هیچ چشمداشتی در راه رضای خدا فعالیت می کنند.
چمران با اشاره به اینکه انتقادات زیادی به شوراها وارد است که می توان آنها را اصلاح کرد، گفت: از همه شوراها می خواهیم که حتی یک مورد ساده تخلف هم نداشته باشند و در خدمتگزاری به مردم همراه و همگام با نظام حرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد بوده ایم که از ظرفیت شوراها کمتر استفاده شده این در حالیست که همکاری شوراهای شهر در اقداماتی که دولت قصد انجام آن را داشته بسیار مفید واقع بوده به عنوان مثال افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی یکی از مواردی بود که اجرای آن با همکاری شوراهای شهر به تعویق افتاد.
رئیس شورایعالی استان ها تاکیدکرد: همه شوراها و شهرداری ها واقعا مظلوم واقع شده اند. چرا که با گران شدن و اصلاح نرخ لبنیات هیچ مخالفتی صورت نمی گیرد و کمتر به آن اعتراض می شود اما اگرشهرداری ها بخواهند درصدی از عوارض خود را افزایش دهند سر و صدای افراد بسیاری بلند می شود این درحالی است که نرخ عوارض ازسال ۸۵ تاکنون ثابت مانده است و شهرداری و کارمندان نیز باید همین عوارض را پرداخت کنند.
چمران به کمبود آب اشاره کرد وگفت: در مسئله کمبود آب یک مشکل اساسی وجود دارد و آن این است که حدود۹۰ درصد آب کشور برای کشاورزی، ۲ درصد آن برای صنعت و باقی آن برای آب شرب استفاده می شود که در این زمینه با مشکلات زیادی مواجه هستیم.
وی ادامه داد: در برخی روستاها با تانکر آبرسانی می شود و به همین دلیل اهالی آن به شهرها مراجعه می کنند که با توجه به گرانی شهرها این افراد به حاشیه نشینی روی می آورند.
رئیس شورایعالی استان ها با بیان اینکه ما باید به سمت استفاده از سایر روش های آبیاری در کشاورزی روی بیاوریم چرا که در این صورت آب مصرفی در این حوزه ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت گفت: تولید گندم در آمریکا ۹ برابر نیاز و در آلمان ۳ برابر نیاز مردم است امیدواریم وزارت نیرو نیز در بخش کشاورزی و آب شرب از روش های سهل تری برای ارائه به مردم استفاده کند.

آخرین اخبار حقوقی٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت٬ وکالت ۹۵